Nauka hiszpańskiego – czy to opłacalne

Hiszpański jest obecnie jednym z najbardziej rozpowszechnionych języków na świecie. Mówi się nim w wielu krajach. W sporej części świata pełni on funkcję głównego języka kontaktów handlowych i biznesowych. Czy jego nauka jest obecnie opłacalna? Co warto wiedzieć na ten temat?

Czy hiszpański przyda się w pracy?

Często zadawanym pytaniem jest to, czy ukończony kurs języka hiszpańskiego przyda się w jakikolwiek sposób w pracy. Okazuje się, że tak i to bardzo. Wiele zależy od tego, w jakiej firmie się pracuje. Zdecydowanie największe możliwości mają tu pracownicy międzynarodowych korporacji, z których wiele działa również u nas. Dobra znajomość hiszpańskiego może być nie tylko droga do awansu, ale również możliwości objęci stanowiska za granicą.

Hiszpański odgrywa bardzo ważną rolę również w firmach zajmujących się międzynarodowym handlem i spedycja, czy ogólnie biznesem. Jest to język, którym w posługuje się spora część świata, w tym wiele krajów dość bogatych, z którymi Polska utrzymuje bardzo ożywione kontakty handlowe.

Hiszpańskojęzyczny Internet

Hiszpańskojęzyczny Internet to zjawisko praktycznie nieznane większej części mieszkańców naszego kraju. Dla wielu osób dotyczy to też ogólnie zawartości sieci w innych językach niż polski. Warto pamiętać o tym, że internetowe zasoby po polsku to zaledwie niewielki ułamek tego, co znaleźć można w świecie Internetu.

W popularnych językach, jak między innymi hiszpański, znaleźć można ogromny wybór darmowych kursów zawodowych, szkoleń i wielu innych. Czasem za niewielkie pieniądze skończyć można nawet dające duże możliwości zawodowe studia wyższe. Przy dzisiejszych możliwościach technologicznych, do ukończenia kursu języka hiszpańskiego i szlifowania swoich umiejętności językowych nie trzeba wcale wychodzić z domu.

Kiedy jeszcze znajomość hiszpańskiego okaże się przydatna?

Znajomość hiszpańskiego na pewno okaże się przydatna również w czasie wakacji. Wielu Polaków w czasie wakacyjnych wojaży raczej stroni od kontaktów z obcokrajowcami, co związane jest oczywiście z barierą językową. To spory błąd. Znajomość języka może pomóc nawiązać ciekawe znajomości i spędzić wakacje o wiele przyjemniej.

Dobra znajomość hiszpańskiego czasem pozwala również na dorobienie jako tłumacze. W przypadku wielu biur tłumaczeń wystarczy ukończony kurs hiszpańskiego i odpowiedni certyfikat.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Wrocławia.