Co musisz wiedzieć o peelingach?

Właściwie dobrany peeling ma dobroczynny wpływ na naszą skórę. Wygładza skórę, odmładza, likwiduje problemy i jest świetnym przygotowaniem do innych zabiegów. Jaki peeling stosować, by nie zaszkodzić swojej skórze?

Jaki typ peelingu wybrać?

Najpopularniejsze są peelingi mechaniczne. Głęboko oczyszczają skórę, która nabiera zdrowego wyglądu i jest lepiej ukrwiona, co z kolei wspomaga walkę z cellulitem. Do każdego rodzaju cery odpowiedni jest peeling solny, gdyż jego drobinki są bardzo małe. Doskonale usuwa zrogowaciały naskórek, pomaga pozbyć się nadmiaru wody z organizmu, pobudza pracę układu limfatycznego. Przeciwwskazaniem jest cera naczynkowa i z uszkodzeniami naskórka. Peeling cukrowy również poprawia ukrwienie skóry. Przyśpiesza jej regenerację, nawilża, likwiduje przebarwienia, spłyca drobne zmarszczki i odmładza skórę. Mogą go stosować osoby z drobnymi rankami naskórka. Jest to odpowiednia metoda pielęgnacji skóry dojrzałej, szczególnie wrażliwej i suchej. Intensywnie nawilżająco działa peeling z muszli ostróg. Dostarcza on skórze soli mineralnych i pierwiastków śladowych. Wykazuje też działanie odstresowujące. Dla osób walczących ze zrogowaciałym naskórkiem idealny będzie peeling ze skały wulkanicznej. Zlikwiduje on zgrubiały naskórek, poprawi napięcie skóry i pomoże w walce z rozstępami. Peeling aromaterapeutyczny to połączenie odżywienia i nawilżenia skóry z działaniem odstresowującym. Z dodatkiem kawy i kakao pomoże zlikwidować cellulit, poprawi ukrwienie, pobudzi lipolizę, opóźni proces starzenia, ujędrni skórę. Działa detoksykująco i usuwa nadmiar wody. Peeling kwasowy to odmłodzenie cery, wygładzenie, rozjaśnienie przebarwień, pobudzenie do regeneracji, doskonałe nawilżenie.

Kiedy stosować peeling?

Peelingi działają na skórę odżywczo i naprawczo. Jednak nie każdy może stosować je samodzielnie – zwłaszcza osoby skłonne do alergii powinny zachować ostrożność. Najbezpieczniej jest przeprowadzić taki zabieg w salonie kosmetycznym. Doświadczony specjalista dobierze odpowiedni rodzaj peelingu. Skóra po zabiegu jest wrażliwa, dlatego nie należy eksponować jej na słońcu. Niewskazane jest przeprowadzenie zabiegu przed wyjściem na plażę, podobnie jak w przypadku osób mających problemy z trądzikiem. Peelingi mechaniczne mogą nasilać jego występowanie. Peelingi zalecane są tuż przed depilacją, gdyż zapobiegają wrastaniu włosków oraz przed masażem i zabiegami odżywczo pielęgnacyjnymi.

Peelingi są naszym sprzymierzeńcem w walce o zachowanie zdrowej cery i powstrzymanie oznak starzenia. Aby były skuteczne, należy stosować je poprawnie, pod okiem wykwalifikowanego specjalisty.

Artykuł przygotowany przy współpracy z http://salon.cece.pl/