Jaki zestaw do nurkowania dla początkujących dzieci?

Nurkowanie wbrew pozorom cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dorosłych, ale również wśród dzieci. Wielu producentów oferuje specjalne zestawy, które dedykowane są właśnie dla dzieci w różnym przedziale wiekowym. Aby wybrać porządny zestaw warto zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów.

Czym wyróżnia się dobry zestaw dla dziecka?

Każdy dobry zestaw do nurkowania powinien posiadać płetwy, maskę oraz fajkę. Na półkach sklepowych bez problemu można znaleźć również zdecydowanie bardziej rozbudowane zestawy, które mogą zawierać pompkę albo mini butlę.

Osoby, które nie znają się na sprzęcie do nurkowania powinny postawić na produkty od renomowanych producentów, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Kluczem do sukcesu jest to, aby zestaw dopasować do wieku dziecka, a dokładniej mówiąc do jego wzrostu.

Najlepiej dokonać zakupu w sklepie stacjonarnym, gdzie na miejscu można przymierzyć płetwy i maskę. Jeżeli chodzi o zakupy online, to najlepiej wybrać taki sklep, który zapewnia bezproblemowe zwroty. Dobrym pomysłem jest także wypożyczenie sprzętu do nurkowania, dzięki czemu po wypróbowaniu kilku modeli zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Ile kosztuje solidny zestaw do nurkowania?

Porządny zestaw do nurkowania od rzetelnego producenta można kupić już od 200 zł. Uważać należy z kolei na chińskie zestawy, których jest pełno na aukcjach internetowych. Zestawy tego typu kuszą bardzo atrakcyjnymi cenami, ale niestety jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia.

W podanej powyżej cenie można otrzymać porządną maskę wykonaną z niezawodnego hartowanego szkła i wytrzymałego tworzywa sztucznego. Kołnierz powinien być z kolei wykonany z poliwęglanu. Dobra maska powinna zapewnić dobrą widoczność pod wodą. Godne uwagi są maski z funkcją regulacji. Wynika to oczywiście z tego, że dzieci bardzo szybko rosną.

Bardzo trudnym zadaniem jest wybranie solidnej rurki do nurkowania. Dla dziecka w zupełności wystarczy rurka o długości ok. 30 cm. Jeżeli istnieje taka możliwość to najlepiej wybrać rurki o średnicy 2 cm. Rurki tego typu ułatwią dziecku oddychanie pod wodą i naukę nurkowania. Młodsze dzieci mogą mieć również duży problem z płetwami. Dla osób początkujących najlepszym wyborem są płetwy o długości ok. 27 cm. Jeżeli chodzi o szerokość to powinna ona wynosić z kolei 13 cm.

Zestawy do nurkowania dostępne są w ofercie divezone.pl.