Krok po kroku: jak zorganizować urodziny dla dziecka w domu?

Urządzenie udanych urodzin dla dziecka w domu nie musi być skomplikowane. O czym warto pamiętać? Sprawdź poradnik, z którego dowiesz się, jak zorganizować wyjątkowe przyjęcie dla swojej pociechy!

1. Zaplanuj urodziny

Dobrze przemyślany plan to podstawa. Jak zaplanować udane urodziny dla dzieci? Pod uwagę warto wziąć kilka kwestii, by przyjęcie było dopięte na ostatni guzik.

Podczas planowania urodzin pamiętaj o:

– Wybraniu terminu i godziny urodzin,
– Stworzeniu listy gości,
– Uzgodnieniu z dzieckiem motywu imprezy,
– Przygotowaniu harmonogramu przyjęcia,
– Stworzeniu listy potrzebnych produktów.

2. Zaproś gości

W następnym kroku należy zaprosić gości. Zamiast zwykłego SMS-a warto jednak przygotować prawdziwe zaproszenia urodzinowe.

Maluch może samodzielnie stworzyć zaproszenia dla swoich przyjaciół i rodziny, korzystając z mazaków, kredek i kolorowych papierów lub gotowych szablonów do pobrania z sieci.

Zaproszenia na urodziny dla dzieci można także zakupić jako gotowe. Warto wybrać je razem z małym solenizantem, aby były dopasowane do jego gustu. Gotowe zaproszenia można zamówić online.

3. Przygotuj menu

Co powinno znaleźć się na stole podczas dziecięcych urodzinek? Do wyboru jest wiele pysznych pozycji.

Najlepiej na urodziny dla dzieci wybierać przekąski, które są łatwe do złapania w małe rączki i szybkiego zjedzenia. W tej roli świetnie sprawdzą się ciasteczka, babeczki, paluszki, chrupki, pokrojone na kawałki owoce. Nie zapominaj o bezalkoholowym szampanie i o torcie – możesz zamówić go w cukierni specjalizującej się w tworzeniu wyśmienitych słodkości.

Aby uniknąć problemów z rozbitymi szklankami i talerzami, warto zakupić jednorazową zastawę stołową. Najlepiej wybrać kubeczki i talerzyki z motywami wpisującymi się w tematykę urodzin.

4. Udekoruj dom

Przygotowując urodziny dla dziecka, nie można również zapominać o dekoracjach, ponieważ to właśnie one sprawią, że impreza będzie uroczysta i wyjątkowa.

Do dyspozycji jest mnóstwo kolorowych dekoracji, na przykład duże balony foliowe w różnych kształtach, balony z brokatem, papierowe girlandy, jednorazowe obrusy, chorągiewki i piki do wypieków.

W sprzedaży dostępne są także zestawy dekoracji na urodziny dziecięce, które związane są z określonymi motywami, na przykład ulubionymi bohaterami z bajek. Można kupić je w sklepach z ozdobami na przyjęcia online i stacjonarnie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.