Laser frakcyjny – skuteczny sposób na zdrową skórę

Laser frakcyjny – skuteczny sposób na zdrową skórę

Laser frakcyjny w Katowicach jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów, który pozwala na regenerację i odmłodzenie skóry. Polecany jest głównie osobom ze zmianami potrądzikowymi lub pooperacyjnymi oraz wszystkim pacjentom, którzy chcą wyglądać promiennie.

Jak może wyglądać skóra po laserze frakcyjnym?

Zabieg laserem frakcyjnym jest nieinwazyjną metodą, jednak mimo tego skóra po zabiegu jest zaczerwieniona oraz podrażniona. Często pojawiają się widoczne strupki i opuchlizna. Dzieje się tak, gdyż powierzchnia skóry podczas zabiegu pokrywa się mikronakłuciami, dzięki którym rozpoczyna się wzmożony proces odbudowy i regeneracji skóry. Po zabiegu skóra przez około dwa tygodnie będzie dochodzić do siebie. Normalnym objawem jest zaczerwienienie i łuszczenie się skóry po laserze frakcyjnym.

Pierwsze dni po zabiegu – jak wygląda skóra?

Przez pierwsze trzy dni po zabiegu skóra może być mocno zaczerwieniona i opuchnięta. Po tym czasie skóra zacznie proces łuszczenia się, bardzo podobnie jak po peelingu z wykorzystaniem kwasów. Zabiegi laserem frakcyjnym wykonuje się w sezonie jesień-zima, by nie narażać skóry po zabiegu na poparzenie spowodowane promieniami słonecznymi.

Jak dbać o skórę po zabiegu i czego nie wolno robić?

Najtrudniejsze jest 48 godzin po zabiegu, gdy skóra jest bardzo narażona na czynniki zewnętrzne. Nieodpowiednia pielęgnacja może spowodować zakażenie lub pęknięcie naczyń krwionośnych. W pierwszych dwóch dniach po zabiegu nie można pić alkoholu, ćwiczyć, korzystać z basenu lub sauny. Ważne jest także to, by nie stosować w obszarze objętym zabiegiem perfum, gdyż mogłoby to niekorzystnie wpłynąć na skórę. Zabronione są także kąpiele słoneczne. Zabieg laserem frakcyjnym w Katowicach należy zaplanować w takim terminie, by w dniach po zabiegu można było zadbać o skórę jak najlepiej. Przez 14 dni po zabiegu zakazane jest także wykonywanie peelingów gruboziarnistych, gdyż skóra musi złuszczyć się w sposób naturalny.

Laser frakcyjny w Katowicach to skuteczna i nowoczesna metoda, by wyglądać młodziej.