Sprawdź uszczelki w swojej kabinie prysznicowej

Sprawdź uszczelki w swojej kabinie prysznicowej

Uszczelki stosowane w kabinach prysznicowych, podobnie jak elementy uszczelniające okna czy piekarniki po jakimś czasie mogą ulec zużyciu czy uszkodzeniu. To normalny proces, dlatego warto sprawdzać stan uszczelek prysznicowych i w razie potrzeby wymienić je na nowe.

Uszczelki prysznicowe – dlaczego należy je regularnie wymieniać?

Wymiana uszczelek prysznicowych jest ważna z kilku względów. Po pierwsze zużyte uszczelki przepuszczają wodę, doprowadzając do „powodzi” w łazience. Do drugie Uszczelki prysznicowe niezwykle trudno utrzymać w należytej czystości, co może spowodować namnażanie na ich powierzchni niebezpiecznego dla zdrowia grzyba.

Kolejnym argumentem przemawiającym za wymianą uszczelnienia w kabinie prysznicowej są kwestie estetyczne – silikonowe fragmenty po prostu żółkną, co sprawia, że nie prezentują się dobrze.

Jakie rodzaje uszczelek są obecnie dostępne?

Kiedyś na rynku były dostępne wyłącznie proste modele nasuwanych uszczelek. Z czasem pojawiły się dokładniejsze uszczelki magnetyczne, a obecnie coraz większą popularność zyskują rozwiązania samoprzylepne, oparte na bardzo mocnych klejach.

Można zapytać, który rodzaj uszczelek jest najlepszy. I choć na to pytanie nie ma uniwersalnej, zadawalającej każdego odpowiedzi, warto po prostu wybrać uszczelki na miarę naszych potrzeb i możliwości.

I tak uszczelki prysznicowe zwykłe są znanym i sprawdzonym sposobem zabezpieczenia łazienki przed zalaniem. Są też tanie, a więc korzystne, kiedy dysponujemy ograniczonym budżetem.

Uszczelki magnetyczne są natomiast nieocenione do zastosowania w drzwiach kabiny. Magnes przyciąga do siebie skrzydła drzwiowe, nie pozostawiając nawet milimetra, przez który woda mogłaby przeciekać.

I wreszcie uszczelki prysznicowe samoprzylepne. Różnią się one od pozostałych tym, że nie trzeba ich nasuwać na krawędź szyby. Co więcej są one prawie niewidoczne, dlatego sprawdzają się w nowoczesnych, minimalistycznych kabinach bez brodzika, typu walk-in.

Uszczelki warto sprawdzać i wymieniać. Przy zmianie na nowe dobrze jest zapoznać się z obecnie dostępną ofertą uszczelniania kabin.