Czy warto kupić rower elektryczny?

agasport aga (5) .jpg

W ostatnich latach ogromnym zainteresowaniem cieszą się rowery elektryczne Kraków to duże miasto na południu Polski. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że rowery elektryczne pojawiły się dopiero w XXI wieku. Jednak sama idea wspomagania siły mięśni niedużym silnikiem ma już ponad 100 lat.

Zasada działania rowerów elektrycznych

Głównym źródłem energii jest akumulator o mocy do 250 W, który zasila silnik. W ciężkich momentach silnik jest automatycznie załączany przez specjalny czujnik. Gdy rower osiąga prędkość powyżej 25 km/h to następuje wyłączenie wspomagania. Dotyczy to również sytuacji, gdy rowerzysta przestaje pedałować. Takie parametry, jak moc akumulatora oraz limit prędkości są dokładnie regulowane przez przepisy prawa o ruchu drogowym. Natomiast mocniejsze modele są uznawane za motorowery. Podstawową przewagą rowerów elektrycznych nad klasycznymi jednośladami jest oczywiście odciążenie użytkownika. Możliwe jest pokonywanie dużo większych dystansów, dzięki dodatkowemu napędowi. W miastach ciągle przybywa ścieżek rowerowych, dlatego rower sprawdzi się idealnie do omijania korków. Jest to bardzo duża wygoda, dlatego nie musisz się martwić, że dotrzesz do pracy spocony i zmęczony. Gdy nie trzeba co kilka sekund zmieniać przerzutek to podróż rowerem staje się znacznie przyjemniejsza.

Zalety rowerów elektrycznych

Rowery elektryczne nie różnią się zbytnio od skuterów oraz innych jednośladów wyposażonych w silnik. Jednak rowerów elektrycznych nie trzeba tankować, więc ich przewagą jest koszt eksploatacji. Do naładowania akumulatora wystarczy zwykłe gniazdko elektryczne, więc nie są potrzebne są specjalne instalacje. Osoby, które rezygnują z silników spalinowych robią to również ze względów ekologicznych. Kluczowym kryterium, które zniechęca potencjalnych nabywców jest cena. Nie wszyscy wiedzą, że podstawowe rowery elektryczne Kraków mogą kosztować tyle, co dobrej klasy tradycyjne jednoślady. Większość modeli waży 25-35 kg, więc masa to kolejny minus. Pamiętanie o regularnym ładowaniu też może być początkowo problematyczne. W zaawansowanych modelach raczej nie powinien to być problem, ponieważ czas ładowania to maksymalnie 1 godzina. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku najtańszych modeli, które potrzebują nawet 10 godzin ładowania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie rowery elektryczne Kraków.