Napędy do bram garażowych – na co zwrócić uwagę?

koralewscy.pl krol (17) .jpg

Każdy właściciel prywatnej posesji dąży do tego, aby poszczególne jej elementy były funkcjonalne i po prostu ułatwiały nam życie. Nie inaczej jest z bramą garażową, którą można zautomatyzować i sprawić, że będziemy nią sterować za pomocą niedużego pilota – zanim jednak to nastąpi, to przed nami wybór odpowiedniego napędu do bramy garażowej.

Napędy do bram garażowych – o czym trzeba pamiętać?

Oczywiście wszystkim nam chodzi o to, aby brama garażowa otwierała się sprawnie, cicho i szybko – aby jednak było to możliwe, to napędy do bram garażowych muszą być ściśle dopasowane do rodzaju bramu, w tym do jej wielkości i wagi – tylko wtedy brama garażowa będzie działać bez zarzutu.

Napęd do bramy wybiera się także w zależności od jej rodzaju, np. nieco inne rozwiązania stosuje się w przypadku bram uchylnych, a inne w przypadku segmentowych czy rozwieranych. Istotny jest także sam garaż oraz to, czy dysponujemy odpowiednią ilością miejsca do zamontowania napędu. Dlatego montaż zautomatyzowanej bramy warto wziąć pod uwagę już w fazie projektu domu i garażu.

Istotne parametry napędów do bram garażowych

Istotnych jest co najmniej klika parametrów napędów do bram garażowych, które mają duże znaczenie dla ich sprawnego i komfortowego użytkowania. Jest to między innymi siła, czyli moc napędu do bramy garażowej – musi być ona dopasowana do wagi i rozmiarów bramy.

Innym ważnym parametrem jest także prędkość przesuwu napędu, czyli to jak szybko brama będzie się otwierać. Optymalny czas wynosi od 15-30 sekund – jeśli chcemy, aby brama otwierała się szybciej, to musimy liczyć się z tym, że jej utrzymanie będzie na pewno kosztowniejsze.

Dodatkowe funkcje napędów do bram garażowych

Napędy do bram garażowych poza tym, że muszą być ściśle dopasowane do rodzaju bramy, a także jej wielkości i ciężkości, to mogą także posiadać dodatkowe funkcje, które sprawią, że użytkowanie bramy będzie jeszcze bardziej komfortowe, a żywotność napędu się wydłuży – jest to między innymi możliwość regulacji szybkości otwierania i zamykania.

Nowoczesne rozwiązania umożliwiają także sterowanie za pomocą jednego pilota nie tylko bramą garażową, ale również wjazdową, furtką czy innymi elementami wyposażenia, które znajdują się na posesji czy w domu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie napędy do bram garażowych.