Jak stworzyć japoński ogród?

tropi (2).jpg

W przypadku ogrodu japońskiego stawia się na minimalizm i prostotę. Wystarczy jedno spojrzenie, aby stwierdzić, że rządzi w nim natura. Ogród ma być zadbany i jednocześnie wyglądać, jakby nie dotknęła go ludzka ręka. Nie może zabraknąć w nim wody, kamieni, bujnej roślinności i japońskich dekoracji.

Po czym poznać ogród w stylu japońskim?

Piękno tkwi w prostocie przecinak czego doskonałym Przykładem będzie obrót japoński. Istotne jest to, aby znalazły się w nim różne żywioły. Wspaniale Sprawdzają się stawy, oczka wodne, wodospady i strumyki. Nie może zabraknąć kamieni, które oznaczają skaliste tereny.

Oczywiście jeśli nie ma możliwości umieszczenia jakiegoś zbiornika wodnego w ogrodzie, to istnieją alternatywne rozwiązania. Ogrody japońskie mają wiele odsłon. Jedną z nich jest opcja pozbawiona wody, którą imituje żwir i piasek. Jest także sporo rozmaitych kompozycji powstałych z kamienia. Układa się je w taki sposób, aby przypominały wzburzone fale morskie.

Jak zaaranżować japoński ogród?

Nie trzeba korzystać z usług specjalistów w celu stworzenia ogrodu w stylu japońskim. Można zająć się tym we własnym zakresie. I świetny efekt uzyska się nawet w przypadku niewielkiego ogrodu oczywiście nie wystarczy postawić w nim drzewka bonsai i kilku kamieni kropkami, ale widziane będą kamienne latarnie, elementy drewniany typu most.

Świetnie sprawdzi się zbiornik wodny z karpiami koi lub innymi kolorowymi rybami. Nie może zabraknąć także kwiatów, krzewów i drzewa. Świetnie Sprawdzają się odmiany zimno-zielone. Dobrym wyborem są klony, sosny, cyprysy, wiśnie. Przydadzą się niskie dywanowe byliny.

Jakie dekoracje do ogrodu japońskiego?

W ogrodzie japońskiej nie może zabraknąć różnych elementów małej architektury. Wybór nie ogranicza się wyłącznie do głazów i kamienie. Przydadzą się także kamienne Wazy mające rozmaite kształty. Rewelacyjne sprawdzi się pawilon herbaciany, który sprzyja relaksowi i wypoczynkowi.

Można zaopatrzyć się w poidełka. Rewelacyjnie Sprawdzają się latarnie z brązu i kamienia, które pięknie oświetlają dekoracje kładki także są mile widziane. Warto umieścić w ogrodzie w stylu japońskim buddyjskie rzeźby.