Czy każdy może sobie pozwolić na naukę języka angielskiego?

szkola-koliber.pl szkoła (6) .jpg

Jak wiadomo, język angielski staje się najpopularniejszym językiem na świecie. Zdominował on komunikację między narodami. Jest językiem uniwersalnym w polityce, biznesie czy sporcie. Szacuje się, że posługuje się nim około dwóch miliardów ludzi.

Dlaczego warto się uczyć języka angielskiego?

Jak już wiemy, angielski jest językiem międzynarodowym. Jego perfekcyjna znajomość to coraz częstszy wymóg, który należy spełnić na rynku pracy. Kursy angielskiego dofinansowane pozwalają nauczyć się tego języka w takim stopniu, aby zapewnić sobie lepszy dostęp do prestiżowych stanowisk. Nie ogranicza nas wtedy jeden kraj, a możliwość pracy w wielu miejscach na świecie. Biegłe posługiwanie się angielskim ułatwia swobodniejsze podróżowanie i odkrywanie świata. Zwiększa to pewność siebie, ponieważ mamy gwarancję, że będziemy umieli się dogadać w wielu sytuacjach z życia codziennego. Poszerza dostęp do informacji ze świata kultury, sportu czy informacji. Nauka języka angielskiego daje możliwość nawiązywania kontaktu z osobami z innych krajów i innych narodowości.

Co dają kursy angielskiego dofinansowane?

Wiele szkół językowych chce wyjść naprzeciw swoim słuchaczom. Poza zapewnieniem dogodnej formy nauki: stacjonarnej czy zdalnej chcą, aby bariera finansowa nie stanowiła przeszkód do nauki języków obcych. W tym celu dostępne są różne dofinansowania kursów przeznaczone dla pracowników przedsiębiorstw czy różnych grup wiekowych. Szkolenia językowe są najczęściej finansowane ze środków UE. Dzięki temu koszty maleją, a wiele osób może pozwolić sobie na naukę języka obcego. Jest to duża szansa na rozwój i zdobycie nowych kompetencji.

Kursy angielskiego dofinansowane – opcja dla pracowników

Taka forma nauki jest doskonałym wyjściem dla firm, które chcą, aby ich kadra polepszyła swoją znajomość angielskiego. Dofinansowane kursy mogą odbywać się zarówno w formie indywidualnych lekcji, jak również w większych grupach. Dzięki dotacji unijnej pracodawcy mogą podnieść kwalifikacje swoich pracowników, którzy często nie mogą pozwolić sobie finansowo na takie kursy. Jest to bardzo korzystne dla firm, które w taki sposób dbają o kompetencje swojej kadry. Takie kursy kończą się międzynarodowymi certyfikatami, które potwierdzają nabyte umiejętności.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kursy angielskiego dofinansowane.