Jak szybko wyprowadzić się od rodziców? – Dom prefabrykowany od MultiComfort

Jak szybko wyprowadzić się od rodziców? – Dom prefabrykowany od MultiComfort

Chcesz mieć własny dom i przestać już mieszkać ze swoimi rodzicami, którzy nie pozwalają ci być sobą? MultiComfort zbuduje dla ciebie dom w kilka tygodni. Dzięki temu jeszcze w tym lub następnym miesiącu możesz cieszyć się własnym lokalem z dala od tych, którzy ci dokuczają.

Najlepsze rozwiązania mieszkalne dla młodych – multicomfort.pl

Gdy życie pod jednym dachem z rodzicami staje się trudne i nerwowe, lepiej jak najszybciej się z takiego domu wyprowadzić. Znajdź własne miejsce gdzie indziej, zanim pokłócisz się na dobre z rodzicami, którzy mają zupełnie inne poglądy niż ty.

Stare jak świat porzekadło „Ciasne, ale własne” wciąż jest na czasie. Nie musisz jednak wyprowadzać się do ciasnego lokalu. Domy modułowe w pierwszej wersji można oczywiście zbudować o małej powierzchni, aby zmieścić się w małych kosztach. Z czasem można dom swobodnie rozbudować poziomo i pionowo.

Firma MultiComfort ma dla ciebie wiele propozycji domów prefabrykowanych. Możesz wybierać między domami pasywnymi, energooszczędnymi i z drewna CLT. Każdy dom budowany jest metodą modułową, więc bez względu na to, jaki rodzaj domu zamówisz, zamieszkasz w nim bardzo szybko.

Na czym polega oszczędzanie energii w domu energooszczędnym w multicomfort?

W domu energooszczędnym mas małe koszty poboru energii elektrycznej. Dzięki temu oszczędzasz na rachunkach. Domy energooszczędne mają instalację grzewczą pochodzącą od pieca opałowego. Obecnie najtańszy jest piec gazowy.

Aby zmniejszyć pobór energii elektrycznej, warto zrezygnować z elektrycznej zmywarki do naczyń i elektrycznych bojlerów podgrzewających wodę do kąpieli. Do tego celu wystarczy piec centralnego ogrzewania, który bez dodatkowych kosztów ogrzeje dodatkowe metry sześcienne wody.

Aby zaoszczędzić na opale, domy energooszczędne są maksymalnie docieplone. To nie tylko dobra izolacja ścian, stropów i dachu, ale także trzyszybowe okna. Aby okna były maksymalnie szczelne, warto wstawiać takie, które mają większość skrzydeł nieotwieranych.

Domy pasywne nie mają pieca? – MultiComfort wyjaśnia

Domy pasywne w rzeczywistości nie mają żadnego centralnego ogrzewania ani kominków, gdyż ich sposób budowy z reguły jest wystarczający, aby wpuścić ciepło do środka i go tam zatrzymać. W domach pasywnych wykorzystuje się do ogrzewania domu wyłącznie światła słonecznego.

Okna muszą być duże i szczelne oraz koniecznie wystawione na południe. Ważna jest też porządna izolacja cieplna całego domu. Instalacja grzewcza zaś przebiega nie tylko w ścianach, ale również podłogach. Do tego celu instaluje się na zewnątrz panele fotowoltaiczne i w małym pomieszczeniu pompę ciepła.

Szczegółowe informacje na www.multicomfort.pl/ rozwiewają wszelkie wątpliwości, czy warto w Polsce domy pasywne budować, czy nie. Firma MultiComfort wykonała projekt i wybudowała dom pasywny w okolicach Tarnowskich Gór. Otrzymał on certyfikat Domów Pasywnych Darmstad.