Co trzeba wiedzieć przed udaniem się na zabieg przeszczepu brody?

Co trzeba wiedzieć przed udaniem się na zabieg przeszczepu brody?

W dzisiejszych czasach wygląd ma ogromne znaczenie. Mężczyźni z brodą uznawani są za atrakcyjnych i eleganckich. Co ma zrobić mężczyzna, którego zarost nie wygląda dobrze?

Przeszczep brody – zalety

Przeszczep brody to zabieg, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród panów. Dlaczego?

Mężczyźni, którzy mają elegancką, gęstą i zadbaną brodę postrzegani są jako modni, pewni siebie i atrakcyjni. Nie ma co ukrywać – wygląd oraz podążanie za trendami mody wpływa na odbiór przez innych.

Problem pojawia się, gdy mężczyzna nie może pochwalić się bujnym zarostem. W takim przypadku należy skorzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Przeszczep brody przeznaczony jest dla tych panów, których zarost odbiega od ideału. Można nie tylko uzupełnić jego gęstość, ale również postarać się, by linia brody biegła idealnie.

Przeszczep brody jest również przeznaczony dla tych panów, którzy cierpią na plackowate wypadanie włosów z brody. Ubytki należy uzupełnić, by broda dobrze się prezentowała.

Przeszczep brody nie jest zabiegiem trudnym, ale należy bardzo starannie wybrać lekarza, który ma go wykonać. To od jego umiejętności będzie zależał wygląd brody. Włoski muszą być ułożone tak, by wyglądały jak najbardziej naturalnie.

Zabieg i rekonwalescencja

Włosy do przeszczepu brody najczęściej pobierane są z okolic potylicy, gdzie są najgęstsze i nie mają tendencji do wypadania. Należy jednak pamiętać, że gdy pacjent ma rzadkie włosy w tym rejonie można pobrać włosy z klatki piersiowej lub brody, która będzie uzupełniana.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Kilka dni po zabiegu mogą utrzymywać się na twarzy drobne ranki, zaczerwieniania lub zasinienia. Nie należy jednak się tym przejmować. Zejdą one po kilku dniach.

W pierwszych dniach po zabiegu należy zadbać o przeszczepione włoski, gdyż są one niezwykle delikatnie. Ważne jest regularne przemywanie brody solą fizjologiczną. Koniecznie należy unikać gorących kąpieli czy noszenia szalików.

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać jest unikanie wysiłku fizycznego. Ważne jest również, by chronić twarz przed słońcem.