Jak zaplanować udane wakacje?

Jak zaplanować udane wakacje?

Wakacje to czas odpoczynku po długim roku pracy. Warto już wcześniej zastanowić się, gdzie je spędzić, by móc świetnie się bawić. Ostróda to miasto dla wymagających. Dlaczego warto je odwiedzić?

Nie tylko dla aktywnych

Ostróda leży w pobliżu pięciu jezior, z których największe jest Jezioro Drwęckie. Dzięki temu jest to idealne miejsce odpoczynku dla tych, którzy kochają sporty wodne. Tu bez problemu można znaleźć szkółkę, w której można nauczyć się żeglowania, kitesurfingu czy windsurfingu.

Nie znaczy to, że w Ostródzie dobrze wypoczną wyłącznie ci, którzy nastawieni są na aktywność. Warto pamiętać, że jest to miasto, które leży w otoczeniu wspaniałej przyrody. Okoliczne lasy można zwiedzać godzinami. Spacery to wspaniała forma rozrywki również dla osób starszych, które cenią sobie ruch, a także piękne krajobrazy, ciszę i kontakt z naturą.

Rodziny z dziećmi świetnie będą się czuły na plażach, gdzie dzieci mogą całymi godzinami budować zamki z piasku. Warto również udać się na wycieczkę statkiem po jeziorze.

Wakacyjne posiłki

Planując letni wypoczynek należy zadbać o przyjemną kwaterę, w której będziemy spędzali czas po letnich wojażach. Warto również sprawdzić, gdzie można zjeść coś dobrego.

Poznając nowe zakątki kraju warto spróbować również kuchni regionalnej, która jest bardzo charakterystyczna.

Ostróda restauracje polecają przede wszystkim potrawy skomponowane na bazie ryb. Zupa rybna, ryby w occie czy wędzone to potrawy, które można znaleźć w wielu miejscach. Warto także spróbować kartaczy, które przywędrowały do nas z Litwy.

Ostróda restauracje polecają również baby ziemniaczane, kiszki ziemniaczane czy kałduny w rosole, które są bardzo specyficzne. Warto wiedzieć, że występują wyłącznie w tym regionie. Na deser można skosztować sękacza. Na letnie upały świetne będą lody i kawa, których można spróbować w restauracjach na ostródzkiej promenadzie.

Dla turystów, którzy lubią nowoczesną kuchnię, zawsze znajdzie się coś pysznego. Ostróda restauracje mają również w ofercie dania wegańskie, wegetariańskie, włoskie czy indyjskie.