Jak działa skuteczny płyn dezynfekujący?

sklep.voigt.pl - sklep v (13).jpg

Dezynfekcja to proces, którego celem jest usunięcie mikroorganizmów i oraz form przetrwalnikowych. Dzięki niemu można przebywać w schludnym, a także wolnym od wirusów i bakterii wnętrzu. Płyny do dezynfekcji dużych powierzchni są tak przygotowane, aby zapewnić jak największą skuteczność w usuwaniu drobnoustrojów.

Dezynfekcja czy sterylizacja

Należy zacząć od tego, że dezynfekcja to nie to samo co sterylizacja. Proces ten polega na usunięciu większości bakterii i wirusów. Czasem może być on ukierunkowany na wybrane patogeny, choć zwykle usuwa zdecydowaną większość z nich.

Sterylizacja to zgoła odmienny proces. Polega ona na całkowitym usunięciu wszystkich patogenów z określonej powierzchni. Stosuje się ją zwykle w szpitalach i przychodniach, a więc w miejscach, w których przede wszystkim stawia się na bezpieczeństwo pacjentów.

Jakie właściwości ma płyn dezynfekcyjny?

Na stronie https://sklep.voigt.pl/garaz-warsztat można znaleźć wiele różnych rodzajów płynów dezynfekcyjnych. Ich działanie polega na usunięciu wirusów, grzybów, oraz bakterii. Płyny dezynfekujące duże powierzchnie mają też znacznie bardziej ogólne cechy.

Zastosowane w nich substancje aktywne rozpuszczają i usuwają różne zabrudzenia, które są siedliskiem dla wielu patogenów. Warto również podkreślić, że płyny do dezynfekcji dużych powierzchni mają też silne właściwości odtłuszczające, co znacznie ułatwia usuwanie zabrudzeń.

Uniwersalne produkty – co to oznacza?

Płyny do dezynfekcji dużych powierzchni mają najczęściej uniwersalną formułę. Oznacza to, że można je stosować zarówno na powierzchniach przemysłowych, prywatnych (domowych) i publicznych. Nadają się one do usuwania zabrudzeń i patogenów z różnych materiałów.

Zaletą stosowania płynów do usuwania zabrudzeń z przestrzeni wielkopowierzchniowych jest ich duża efektywność. Zawarte w nich cząstki rozpylają się na dużej płaszczyźnie, dzięki czemu wydajnie usuwają zanieczyszczenia.