Weekend w Rotterdamie

sindbad (13).jpg

Nie potrzebujemy długiego urlopu, żeby wyjechać za granicę i dobrze się bawić. Jeśli potrzebujemy odpocząć od otaczającego nas świata i zapomnieć o problemach, to weekend w Rotterdamie z całą pewnością wystarczy. W tym mieście możemy naładować się pozytywną energią na długi czas.

Kiedy wylecieć do Rotterdamu?

Jeżeli chcemy zobaczyć wszystkie atrakcje w Rotterdamie, to najlepiej planować podróż w sezonie wiosennym i letnim. Jeśli jednak nie interesują nas atrakcje w Rotterdamie i chcemy jedynie miło spędzić czas w tym mieście, to każdy termin będzie odpowiedni. Niektóre linie lotnicze posiadają atrakcyjną ofertę weekendową i czasami może nam się udać nabyć bilety lotnicze do Rotterdamu za niewielkie pieniądze. Warto więc przejrzeć ofertę linii lotniczych i zabukować bilety odpowiednio wcześniej. Wtedy możemy liczyć na niższą cenę.

Rotterdamskie puby

W Rotterdamie znajduje się wiele pubów, w których możemy napić się dobrego piwo. W wielu miejscach znajdziemy również inne używki, które w naszym kraju nadal są nielegalne. Dla niektórych osób sklepy z marihuaną to właśnie największe atrakcje w Rotterdamie. Jednak warto pamiętać o tym, że w tym mieście jest również wiele innych ciekawych rzeczy. Jeśli zależy nam tylko na rozrywce, to nie zapominajmy o rotterdamskich nocnych klubach, które co noc tętnią życiem. Przed pójściem do jednego z takich klubów warto dowiedzieć się o nim jak najwięcej.

Odpoczynek nad portem

Pobyt nad rotterdamskim portem może nam pomóc poukładać myśli i poprawić nastrój. Wystarczy spędzić tam kilka chwil, żeby poczuć się lepiej. Jeżeli mamy ochotę możemy wejść na wieżę widokową, z której widok będzie jeszcze piękniejszy. Po wejściu na wieżę zjedzmy koniecznie posiłek w gustownej restauracji, z której możemy podziwiać panoramę Rotterdamu. Dobrym pomysłem jest też zdecydowanie się na rejs statkiem, który pozwoli nam spojrzeć na port z innej perspektywy. Taki rejs powinien być obowiązkowy dla każdej osoby, która odwiedza Rotterdam. Nawet jeśli jest to jedynie weekendowa wycieczka.