Czym różnią się od siebie systemy AMS?

optidata - opti (1).jpg

Wiele osób myśli, że system AMS to wyłącznie system, który pozwala na bezproblemowe transportowanie produktów z krajów europejskich do Stanów Zjednoczonych. Jednak jest to mylne wrażenie, ponieważ istnieje wiele innych rodzajów tego systemu, które odpowiadają innym kwestiom w przemyśle i nie tylko. Przykładowe systemy AMS zostaną omówione poniżej.

Najpopularniejszy system AMS, czyli automated manifest system.

Ten rodzaj systemu AMS został najbardziej rozpowszechniony na całym świecie, a mianowicie dlatego, że ma związek z transportem towarów do Stanów Zjednoczonych z krajów europejskich, ale i również z innych części świata.

Dzięki zastosowaniu tego systemu transportowanie towarów jest nieco bardziej ułatwione, ponieważ towary nie są zatrzymywane na granicach przez długi czas. System ten odpowiada za zbieranie informacji na temat danych towarów wpływających lub wlatujących do USA. Następnie towar jest identyfikowany, a dane na jego temat archiwizowane są przez określony czas w systemie.

Czym jest system automated metering system (AMS)?

Ten rodzaj systemu AMS zapewnia kompleksowe wsparcie, w trakcie realizacji procesów biznesowych pomiędzy uczestnikami Rynku Energii. Odpowiada on przede wszystkim za gromadzenie danych pomiarowych, dzięki czemu uczestnicy rynku mogą skutecznie wypełniać swoje obowiązki.

System ams pozwala również na szczegółową analizę danych pomiarowych odbiorców i punktów sieciowych, co może być dodatkowym plusem, jeżeli chodzi o walkę z nielegalnym poborem energii elektrycznej.

Jakie istnieją inne systemy AMS?

Jak już zostało to powyżej wspomniane, najbardziej popularnym systemem AMS jest system, który odpowiada za zbieranie danych na temat towarów. Jednak można spotkać się również z innymi systemami AMS, a są to między innymi systemy, które odpowiadają za inwentaryzację wyposażenia.

System ten pozwala na skuteczniejsze zarządzanie majątkiem trwałym, a co ciekawe jest to system, który współpracuje z kolektorami danych, smartfonami, a także drukarkami, które są niezastąpione do inwentaryzacji.