Jak wybrać kancelarię prawną, która będzie najlepsza?

Przynajmniej raz na jakiś czas pomoc kancelarii prawnej jest niezbędna. Dotyczy to zarówno osób fizycznych, jak i przedsiębiorców. Czym się kierować, poszukując kancelarii prawnej z prawdziwego zdarzenia?

Doświadczenie i profesjonalizm

Poszukiwanie kancelarii prawnej, która będzie spełniała wszystkie nasze wymagania, nie jest łatwym zadaniem. Trzeba dobrze przemyśleć, jakie warunki powinna spełniać kancelaria, z którą przedsiębiorca lub osoba prywatna chcą podjąć współpracę.

Często przyszli klienci zastanawiają się, czy korzystniejsza jest współpraca z kancelarią, która jest duża i zatrudnia specjalistów z wielu dziedzin prawa, czy raczej z niewielkim biurem prawnym, które specjalizuje się w konkretnej dziedzinie.

Kancelarie butikowe, czyli specjalizujące się w konkretnej gałęzi prawa, zatrudniają specjalistów wysokiej klasy, dla których wybrana dziedzina nie ma tajemnic. Jest to na pewno ich wielkim atutem. Często są to małe kancelarie, które w bardzo indywidualny sposób podchodzą do swoich klientów.

Zaletą dużych kancelarii, które skupiają prawników z różnych specjalizacji, jest ich wszechstronność. To, że dziś klient potrzebuje pomocy w dziedzinie prawa rodzinnego nie znaczy, że w przyszłości nie będzie poszukiwał prawnika specjalizującego się w prawie pracy. Kancelaria prawna, które ma wielu specjalistów, jest w stanie pomóc klientowi w wielu, bardzo zróżnicowanych problemach.

Niezależnie od tego, czy klient zdecyduje się na współpracę z dużą czy mniejszą kancelarią powinien pamiętać, że wyłącznie powierzenie swoich spraw specjaliście z danej dziedziny będzie miało pozytywny skutek.

Warunki współpracy

Nadal często wiele osób rezygnuje z pomocy prawnika będąc w przekonaniu, że doradztwo prawne jest bardzo kosztowne. Wcale nie musi tak być.

Rozliczenie godzinowe stosowane jest w przypadku jednorazowej pomocy. Tak również mogą być rozliczne sprawy, które nie wymagają od adwokata dużego zaangażowania.

Kancelaria prawna, która zawiera umowę o stałą współpracę z firmą może ustalić bardzo subiektywne warunki płatności. Często stosowane jest rozliczenie ryczałtowe, które ustalane jest na początku każdej sprawy. Inną formą rozliczenia jest płatność miesięczna. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla firm, które nieustannie potrzebują pomocy prawnej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.