Jak oddać samochód do kasacji?

Jak oddać samochód do kasacji?

Chyba każdy z nas wielokrotnie widział na posesjach stare, uszkodzone samochody, które już kompletnie nie nadają się do użytku. Właściciele często nie wiedzą, co zrobić z takim pojazdem. Najlepszym rozwiązaniem jest oddanie go do kasacji, gdyż odpowiedni fachowcy rozbiorą auto na części i odsprzedadzą sprawne elementy firmom, które naprawiają pojazdy.

Kasacja pojazdów Kraków – wszystkie rodzaje aut

Właściciele niesprawnych samochodów często obawiają się, że ich pojazdy nie zostaną przyjęte na złom. Ich stan bowiem jest tak kiepski, że nie chcą fatygować się, by pozbyć się bezużytecznego samochodu. Warto jednak wiedzieć, że punkty przyjmują wszystkie auta. Można więc zadzwonić, określić dokładnie stan samochodu, wysłać zdjęcia i przekonać się, że właściciel otrzyma jeszcze za nie pieniądze.

Handlarze złomem często mają problem ze sprzedażą części samochodów. Ze względu na ich stan łatwo się rozpadają. Jest to jednak najlepszy sposób na ich recykling. Kiedy samochód jest złomowany, jego części są dobrze wykorzystywane. Samochody są dokładnie czyszczone, a wszelkie materiały niebezpieczne usuwane. Dzięki temu samochód jest bezpieczny również dla nowego właściciela.

Jak to wygląda w praktyce?

Kasacja pojazdów Kraków przyciąga coraz więcej klientów z całej Polski. Osoby, które obawiały się, że ich pojazd nie zostanie przyjęty, przekonały się, że można na kasacji auta jeszcze zarobić. W zależności od tego, ile waży pojazd, właściciel otrzyma odpowiednią kwotę. Dla wielu osób jest to bardziej opłacalne, niż kupowanie ubezpieczenia na samochód, który jest bezużyteczny.

Większość złomowanych samochodów wymaga trochę pracy, zanim staną się wartościowymi częściami. Po pierwsze, mechanicy muszą naprawić wszelkie wadliwe części. Następnie należy opróżnić zbiorniki paliwa i zastąpić je pustymi zbiornikami z benzyny pochodzącej z recyklingu. Następnie karoseria powinna zostać zaizolowana, aby chronić ją przed szkodliwym promieniowaniem podczas oczekiwania w systemie składowania złomowiska. Wreszcie samochód powinien zostać pomalowany, zanim zostanie wystawiony na publiczną wystawę.