Co to jest liposukcja laserowa?

Co to jest liposukcja laserowa?

W dzisiejszych czasach, z różnych względów, coraz więcej osób decyduje się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Powoli przestają być one tematem tabu, czymś wstydliwym czy gorszącym. Jednym z zabiegów, po które sięgają Polacy jest liposukcja laserowa. Na czym ono polega?

Co to jest liposukcja laserowa?

Liposukcja jest zabiegiem natury estetycznej, w którego efekcie mamy natychmiastowo uzyskać szczuplejszą sylwetkę. Polega ona na usunięciu tkanki tłuszczowej z wybranych miejsc na ciele. Najczęściej są to okolice brzucha, ale często wybierane części ciała to także uda, pośladki, a nawet plecy, ramiona, czy szyja. Zabieg ten można przeprowadzić zarówno w znieczuleniu ogólnym, jak i miejscowym, o czym decyduje lekarz prowadzący oraz anestezjolog, na podstawie oceny stanu zdrowia pacjenta.

Na czym polega zabieg liposukcji laserowej?

Zabieg liposukcji laserowej (https://saywowclinic.pl/liposukcja-laserowa/) nazywany potocznie odsysaniem tłuszczu polega na wypompowywaniu, odessaniu tkanki tłuszczowej za pomocą wprowadzonej pod skórę plastikowej rurki – kaniuli. Istnieje kilka rodzajów tego zabiegu, które różnią się sposobem jego wykonania oraz urządzeniami, które są potrzebne do jego przeprowadzenia. Dzięki temu lekarz medycyny estetycznej może dobrać metodę najodpowiedniejszą dla konkretnego pacjenta.

Po co wykonywać liposukcję laserową?

Chyba każdy z nas marzy o idealnej sylwetce, bez grama zbędnego tłuszczu. Niestety, nie wszystko da się osiągnąć ćwiczeniami i zdrową dietą. Do tego potrzeba też bardzo dużo samozaparcia i silnej woli, której często brakuje osobom zmagającym się z problemem otyłości, bądź nadwagą. Wykonany zabieg liposukcji laserowej wydaje się doskonałym uzupełnieniem lub nawet alternatywą dla tradycyjnych metod odchudzających. Warto podkreślić, iż należy wykonywać go jedynie w renomowanych, znanych i dobrze ocenianych przez pacjentów klinikach, gdzie możemy być pewni, iż znajdziemy się w dobrych rękach.