Bus Savona

Bus Savona

Savona znajduje się w północnej części Włoch. Savona ma dobrze skomunikowaną stację kolejową i świetnie prosperujący port.

Jakie są największe atrakcje w mieście Savona?

Jedną z największych zalet Savony jest możliwość przemierzania miasta pieszo. W całym mieście znajdują się zabytkowe kamienice i piękne portale, wąskie uliczki i ich niesamowite historie. Pierwszą z atrakcji, którą należy odwiedzić, będąc w Savonie, jest Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, która powstała na zgliszczach starożytnej świątyni. Wysoki ołtarz skrywa skarb, a mianowicie relikwie św. Valentino di Terni – patrona zakochanych.

Kolejną atrakcją jest Palazzo della Rovere, który jest budynkiem historycznym znajdującym się w centrum miasta. Pałac został stworzony na zlecenie wygnanego kardynała Giuliano delle Rovere, który pragnął stworzyć posiadłość nawiązującą do stolicy Włoch, którą miłował. Innymi atrakcjami w mieście Savona są Villa Cambiaso, Palazzo delle Piane oraz wiele innych.

Gdzie dobrze zjeść w Savonie?

Farinata bianca, czyli pikantne ciasto, które przygotowywane jest z mąki pszennej oraz zupa maccheroni con la tripa, czyli makaron z flakami i kiełbasą, są tradycyjnymi daniami, które można spotkać w Savonie. Kultowym napojem jest chinotto, który jest lekko gazowany i kolorem przypomina colę. Ma słodko-gorzki smak.

Dobrze przyrządzone dania można zjeść w restauracji II Cantuccio, która zlokalizowana jest przy Via dei Cassari. Można znaleźć tam najsłynniejsze potrawy ligurskie i owoce morza. Kolejną restauracją jest Carletto Home Restaurant, która mieści się przy Via Pia.

Jak dostać się do Savony?

Do Savony można dostać się drogą powietrzną, ponieważ miasto znajduje się 55 km od portu lotniczego w Genui. Loty odbywają się bezpośrednio z Warszawy i Krakowa, a czas podróży to około 5 godzin. Następnie należy przesiąść się w pociąg, który ma bezpośrednie połączenie z Savoną, a droga trwa około 75 minut.

Do Savony można dostać się również samochodem. Podróż powinna zająć ok. 18 godzin. Jeżeli nie czujesz się na siłach, aby prowadzić samochód przez tak długi czas, możesz postawić na autokar. Bus Savona Białystok kursuje kilka razy w tygodniu. Cena przejazdu wynosi około 500 zł, a sama podróż zajmie około 33 godziny.