Budowa czy remont – okna fintecnic

Wiele osób zastanawia się – ulec urokowi starych domów leśnych lub wiejskich, czy zbudować zupełnie nowy dom. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Można też postawić na rozwiązanie alternatywne – wyremontować stary dom, wymieniając przede wszystkim okna i drzwi na solidniejsze. Nowoczesne okna, a raczej systemy okienne, odkrywają bowiem wielkie możliwości konstrukcyjne. Dzięki tym systemom możesz mieć okno marzeń. Drzwi marzeń. Zobacz, jakie systemy okienne i nowoczesne drzwi proponuje firma Fintecnic.

Systemy przesuwne – estetyczne i funkcjonalne

System Moreview firmy Fintecnic to nowoczesna technologia cechująca się nieograniczoną swobodą tworzenia różnych możliwości przestrzennych. To idealne dla tych, którzy marzyli o szklanych domach, szklanych drzwiach. Dzięki temu systemowi można stworzyć wielkogabarytowe drzwi przesuwne z systemem wąskich profili. To drzwi nawet na 4 metry. Z kolei system DP 180 umożliwia stworzenie drzwi podnoszono-przesuwnych. System ten jest oparty na profilach aluminiowych i przekładkach termicznych. Zaletą technologii DP 180 jest zmniejszenie kosztów zużycia energii cieplnej. Inną zalety są walory estetyczne, a to dzięki połączeniom cało-szklanych narożników pod kątem 90 stopni. Poza tym komfort, funkcjonalność i otwierający możliwości ruchomy słupem narożny.

Okna aluminiowe – lekkie okno na przyrodę

Niezwykle popularny w ostatnich latach jest system okien aluminiowych. Aluminiowe okna są lekkie i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Na burze, na wiatr. Są łatwe w utrzymaniu czystości. A także są bazą do montażu szyb antywłamaniowych. Za pomocą okien aluminiowych można tworzyć atrakcyjne wizualnie przeszklenia narożne, nawet kilkumetrowe. Przeszklenia o różnych kształtach – łukowe, okrągłe, kwadratowe. Tego typu okna pasują do nowoczesnych budynków – mieszkań, hoteli, biurowców, tarasów, ogrodów, oranżerii. Ale także stanowią świetny sposób na odświeżenie starego domu. Poprzez przeszklone tarasy, systemy drzwiowe zyskujemy widok na bezkresną przyrodę.

Okna drewniane – tradycyjne i eleganckie

Drzwi lub okna drewniane są z jednej strony nowoczesne, a z drugiej tradycyjne. Łączą w sobie nowoczesny sentyment do natury z sentymentem do tradycji. Zaletą okien drewnianych jest niższa cena w stosunku do okien aluminiowych. Nasuwają na przykład skojarzenia z górskimi domkami. Poza tym bardzo dobrze izolują hałas i zimno. Najpopularniejsze są okna sosnowe, dębowe i mahoniowe. Idealnie wpasowują się w wiejskie otoczenie.

Moskitiery

Moskitiery firmy Fintecnic są idealnym rozwiązaniem, kiedy chcemy wyremontować stary dom na wsi. Jak wiadomo, mieszkanie na wsi wiąże się z wizytami letnich owadów. Przyroda jest piękna, ale dzięki nowoczesnym moskitierom możemy się zabezpieczyć przed minusami mieszkania na wsi. Szczególnie nowoczesne są moskitiery anty-smogowe. To rozwiązanie dla tych, którzy chcą wyremontować dom znajdujący się w przestrzeni zagrożonej smogiem.