Zniszczone i rozdwojone końcówki włosów. Jak je zregenerować?

Zniszczone i rozdwajające się końcówki to problem, z którym zmaga się niejedna kobieta, jednak samo podcięcie włosów oraz zastosowanie dobrej odżywki może się okazać niewystarczające, aby poprawić ich wygląd. Zarówno nieodpowiednia pielęgnacja włosów, jak i różnego rodzaju zabiegi (prostowanie, farbowanie, suszenie suszarką z gorącym nawiewem) sprawiają, że włosy zaczynają się z czasem łamać, natomiast końcówki rozdwajać. W jaki jednak sposób możemy zregenerować nasze kosmyki, aby odzyskały swój dawny wygląd?

Jak powinnyśmy dbać o nasze włosy?

O włosy powinnyśmy dbać tak, jak o skórę, poświęcając im każdego dnia należytą uwagę. Przynajmniej raz w miesiącu powinniśmy wybrać się do dobrego fryzjera, który pomoże zregenerować nasze kosmyki, a także podetnie zniszczone końcówki. Obecnie bez wychodzenia z domu możemy zarezerwować sobie wizytę u fryzjera, odwiedzając stronę internetową Moment.pl. O czym jeszcze musimy pamiętać? O regularnym stosowaniu odpowiednio dobranych szamponów, odżywek, masek oraz olejów, a także o właściwej diecie bogatej w cenne dla naszych kosmyków witaminy i minerały.

Gorącemu powietrzu i wodzie mówimy stanowcze „nie”

Zarówno gorąca woda, jak i gorące powietrze wydobywające się z suszarki osłabiają kondycję naszych włosów, otwierając ich łuski, przez co kosmyki stają się bardziej podatne na zniszczenia a końcówki na rozdwojenie. W jaki zatem sposób powinniśmy dbać o nasze włosy, aby uniknąć problemów? Po pierwsze, szampony, odżywki oraz maseczki musimy spłukiwać letnią wodą, używając do ostatniego płukania chłodnej wody, która pomaga domknąć łuski. Po drugie, podczas suszenia kosmyków powinniśmy ustawić jak najniższą temperaturę nawiewu, pamiętając o tym, aby suszyć włosy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu z odległości ok. 15 cm.

Raz w miesiącu wizyta u fryzjera

Jeśli końcówki włosów są bardzo zniszczone, a regularne stosowanie kosmetyków nie przynosi efektów, to w takiej sytuacji konieczna jest wizyta u fryzjera, który podetnie zniszczone końcówki lub przeprowadzi radykalne strzyżenie. Po takim zabiegu warto co około 4 tygodnie odwiedzać fryzjera, podcinając końcówki lub też decydując się na dodatkowy zabieg, który pomoże zregenerować włosy.

Niezastąpione olejowanie włosów

Olejowanie włosów stało się popularne już kilka lat temu, jednak z uwagi na bardzo dobre efekty wiele kobiet sięga po oleje regularnie. Olejki wykazują zbawienny wpływ na nasze włosy, ponieważ pomagają nawilżyć i odżywić kosmyki, które stają się w ten sposób mniej podatne na zniszczenia. W jaki sposób należy jednak korzystać z olejków? Wystarczy zaaplikować je na włosy na około 30 minut (można pozostawić olej na włosach na całą noc), owijając je folią oraz ręcznikiem, po czym zmywając stosowanym na co dzień szamponem i gotowe. Wśród najczęściej stosowanych olejków można wymienić oliwę z oliwek, olej kokosowy, olej arganowy oraz olej rycynowy, jednak przed zakupem olejku warto sprawdzić, do jakich włosów jest on przeznaczony, gdyż sięgając po pierwszy lepszy z brzegu, można niestety zaszkodzić swoim włosom.