Jak spędzić czas nad morzem z dziećmi?

Jak spędzić czas nad morzem z dziećmi?

Kto zbuduje największy zamek na plaży? Kto pierwszy znajdzie bursztyn? Kto przyniesie najwięcej muszelek? Te i inne atrakcje dla dzieci nad morzem można zorganizować podczas letniego wypoczynku.

Atrakcje dla dzieci nad morzem

Sam pobyt nad morzem może już być atrakcyjny – dopóki dopisuje pogoda, są rówieśnicy oraz otaczający nas teren jest przyjazny i łatwo dostępny.

Morze, plaża oraz słoneczna pogoda – cóż więcej trzeba, by spędzić miły urlop nad morzem? Prawdopodobnie tylko osoby dorosłe docenią te walory, niestety dzieciom często to nie wystarcza. Co więc zrobić, by uprzyjemnić im pobyt w atrakcyjnej miejscowości? Otóż należy uczestniczyć wraz z pociechami w dostępnych rozrywkach.

Zabawy na plaży

Do typowych zabaw rodziców z dziećmi niewątpliwie należą gry ruchowe, takie jak: piłka siatkowa plażowa, ringo czy badminton. Jeśli nasza rodzina liczy 4 osoby, a dzieci są w mniej więcej podobnym wieku, można zorganizować turniej drużynowy z nagrodami.

Sale zabaw

Młodsze dzieci w niepogodne dni będą się nad morzem nudzić – warto więc zaprowadzić je do sali zabaw, w której atrakcyjne baseny z piłkami, wspinanie się po ściance z plecionej siatki lub zjeżdżanie na ślizgawkach będzie najlepszą rozrywką przez wiele godzin.

Muzeum figur woskowych

W niektórych miastach nadmorskich możemy udać się do muzeum figur woskowych, w których przedstawione są w naturalnej wielkości rzeźby woskowe znanych aktorów, idolów muzyki, postaci z filmów i innych postaci. Niezwykłe, uderzające podobieństwo do oryginałów sprawia, że zrobienie sobie zdjęcia z taką postacią będzie świetną pamiątką na długie lata.

Aquapark

Wyprawa do aquaparku to jedna z opcji w czasie niepogody – różnorodne baseny, jacuzzi, ślizgawki oraz zabawy wodne z animatorami pod okiem ratowników wodnych sprawią, że mimo deszczu za oknem, ten dzień będzie bardzo udany.

Zwiedzanie zabytków

Starsze dzieci mogą pogłębić swoją wiedzę historyczną podczas spaceru szlakiem zabytków i miejsc historycznych. Przekazana przez przewodnika wiedza podczas oglądania tego typu miejsc może okazać się bardzo pomocna w szkole. W tym celu można również zakupić odpowiednie broszurki przybliżające interesujące fakty, porobić zdjęcia na tle zabytków i zapamiętać najważniejsze informacje. Taka wycieczka sprawi, że nie tylko aktywnie wypoczniemy, ale również wzbogacimy się o nową wiedzę na temat danej miejscowości.