Człowiek z psem na plaży – o czym należy wiedzieć?

Psy traktowanie są jak członkowie rodziny. Nic więc dziwnego, że nie są zostawiane w domu, kiedy rodzice i dzieci jadą na wakacje. Jednak, czy można owe czworonogi zabrać nad polskie morze? Czy nie będzie żadnych problemów, jeżeli właściciele pójdą z nimi na plażę? Odpowiedzi poznacie poniżej.

Nad morze z psem – dobry, a może zły pomysł?

Dzisiaj nie obowiązują już zakazy przebywania zwierząt na wszystkich nadbałtyckich plażach. To świetna informacja dla miłośników kudłatych czworonogów. Dzięki aktywnemu spędzeniu urlopu z kochanym pieskiem, można zacieśnić z nim silne więzi, sprawić, że będzie nam ufał jeszcze bardziej. To cenny czas szczególnie dla pupila, który mieszka z opiekunem w domu i rzadko wychodzi na dwór.

Jednak, aby tak się stało i wakacje nie zamieniły się w przykrą przygodę, należy pamiętać o pewnych zasadach. Trzeba więc odpowiednio zaplanować cały wypoczynek. Tylko wtedy piesek odstresuje się, pobawi się wodzie i pobiega po plaży, a jego właściciel nie będzie martwił się jakimkolwiek niebezpieczeństwem czy karą za złamanie regulaminu.

Co trzeba zrobić?

Na początku, zanim ktoś zdecyduje się wyjechać Nad morze z psem, musi najpierw poznać kilka podstawowych zasad, które ułatwią letni wypoczynek. Pierwszym zadaniem będzie sprawdzenie, czy konkretna plaża jest miejscem przyjaznym psom w okresie wakacyjnym (od września do marca plaże publiczne są dostępne bez wyraźnych ograniczeń).

Idziemy zatem w towarzystwie naszego czworonoga zamoczyć nogi w Bałtyku. Po drodze, blisko wejścia przeczytamy regulamin, a w nim warte zapamiętania punkty. Musimy przede wszystkim starać się, aby pies nie powodował dużego zamieszania i nie przeszkadzał innym turystom. Poza tym ważne jest, aby sprzątać odchody i nakładać kaganiec w przypadku, kiedy mamy do czynienia z agresywną rasą.

Podsumowanie

Strefa spacerów ze zwierzętami, dozwolony wstęp z psami – tabliczki z takim napisem są „biletem wstępu” dla właścicieli oraz ich czworonożnych przyjaciół. Wyjątkiem stanowią kąpieliska z budkami z ratownikami wodnymi. Tam niestety panuje zakaz wejścia. Z kolei na plażach przyjaznych zwierzętom, wyznaczane są często godziny, czyli odpowiedni czas, kiedy można przebywać na nich z czworonogiem. Jednak dotyczy to głównie plaż prywatnych.

Uwaga! Jeżeli opiekun, który przybył nad morze psem, nie zastosuje się do zasad i machnie ręką na tekst zamieszczony w regulaminie, to wtedy będzie mu grozić kara w postaci mandatu.