Poznaj rozwiązania, dzięki którym pakowanie towaru stanie się łatwiejsze

Jeśli przygotowujemy towar do wysyłki, musimy liczyć się z tym, że czekać będzie na nas niełatwe zadanie. Tylko przesyłka zapakowana w odpowiedni sposób jest przecież w stanie zagwarantować nam dostarczenie jej do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Na co powinniśmy więc zwracać szczególną uwagę, biorąc się za pakowanie towaru?

Jak wybierać opakowania zewnętrzne?

Jeszcze przed przystąpieniem do pakowania towaru warto zastanowić się nad jego opakowaniem zewnętrznym. Tylko teoretycznie jest to proste zadanie. Pudełka różnią się między sobą tak ze względu na swoją wielkość, jak i pojemność, a dopasowanie tego, którego rozmiar odpowiada zawartości, wcale nie musi być tak prostym zadaniem, jak początkowo mogło się to nam wydawać. Jeśli pudełko jest zbyt małe, wzrasta ryzyko doprowadzenia do uszkodzenia towaru. Także pudełko zbyt duże może być jednak problematyczne.

Odpowiedź na pytanie o to, czy mamy do czynienia z pudełkiem wytrzymałym, nie jest prosta. Poszukując jej, dobrze zatem pamiętać, że wśród czynników charakterystycznych dla konkretnego rozwiązania, znajduje się także jego waga. Nawet solidne opakowania nie muszą radzić sobie dobrze z towarami o dość dużych gabarytach. W takim wypadku zaleca się dopasowanie ich również do wagi transportowanego właśnie towaru. Tu warto też przypomnieć, że mówienie jedynie o pudełkach, jest pewnym uproszczeniem. Szukając sposobu na pakowanie towarów warto więc pamiętać także o kopertach kurierskich i kopertach bąbelkowych.

Wypełnienie i jego znaczenie

Gdy mamy już wybrane pudełko, do którego ma trafić towar, powinniśmy zastanowić się nad jego wypełnieniem. Okazuje się, że również ono może mieć duże znaczenie. Jego użycie przeciwdziała przesuwaniu się przesyłki podczas transportu, a tym samym pozwala na bezpieczne dostarczenie do odbiorcy nie tylko tych przedmiotów, o których wiemy, że są kruche i delikatne. Rodzaj wypełnienia powinien być dopasowany do specyfiki transportowanego rozwiązania, warto przy tym pamiętać, że otwiera się przed nami szereg możliwości. Przeważnie wykorzystuje się w tym celu folię bąbelkową. Jako wypełnienie doskonale sprawdzają się jednak również poduszki z powietrzem, klasyczny papier pakowy, tektura falista oraz tak zwane chipsy styropianowe.