Czy warto kupować plastikowe skrzyniopalety?

Czy warto kupować plastikowe skrzyniopalety?

Skrzyniopalety od dawna są jednym ze standardowych sposobów na bezpieczne, a przede wszystkim efektywne transportowanie i magazynowanie wielu produktów. Szczególnie często wykorzystywane są one przez producentów owoców i warzyw. I choć standardem od dawna są wersje drewniane, to jednak coraz częściej przeciętny producent skrzyniopalet wprowadza do oferty wersje plastikowe. Czy warto je kupować? A może są one zupełnie niewarte pieniędzy i lepiej pozostać przy skrzyniopaletach z drewna?

Jak wygląda trwałość?

Jak zapewne każdy wie, najlepiej skrzyniopalety plastikowe zacząć oceniać od kwestii ich trwałości. W końcu to właśnie ta cecha wzbudza największe wątpliwości, jeśli chodzi o to tworzywo. Skrzyniopalety zmagać się muszą z dużym ciężarem ładunku, lecz także z niezbyt eleganckim traktowaniem. Mogą one być rzucane, przesuwane czy też upuszczane przez pracowników. Czy taka skrzyniopaleta sobie z tym poradzi?Jak się okazuje, skrzyniopalety z tworzywa sztucznego charakteryzują się doskonałą trwałością, która jest nawet na wyższym poziomie niż w przypadku wersji drewnianych. Takie skrzynki nie są wrażliwe na wilgoć, nie oddziałuje na nie negatywnie wysoka i niska temperatura, a także dobrze znoszą duże naprężenia.

Higiena użytkowania

Kolejną bardzo ważną sprawą, o której każdy użytkownik takich skrzyniopalet zapewne pomyślał, jest higiena i bezpieczeństwo ich użytkowania. Czy plastikowe skrzyniopalety nie mają przykładowo negatywnego wpływu na smak warzyw lub owoców, które będą w nich przechowywane?Jak się okazuje, również i w tym wypadku wykonane z tworzywa sztucznego skrzyniopalety spisują się znacznie lepiej niż wersje drewniane. Po pierwsze plastik nie jest wrażliwy na plamienie, więc jeśli owoce lub warzywa puszczą soki, nie będą one miały wpływu na powierzchnie skrzyniopalety. Dodatkowo plastik nie przenosi zapachu lub smaku. Dzięki temu po zakończeniu jednego transportu można skrzyniopalety przemyć jedynie wodą, aby można ich było od razu używać.

Aspekt ekologiczny

Na sam koniec pozostaje jeszcze kwestia ekologii. Czy plastikowa skrzyniopaleta może być dobra dla środowiska? Oczywiście tak, ponieważ jest ona uniwersalna, wielorazowa, a przede wszystkim niezwykle trwała. Zamiast więc wycinać drzewa, można kupić raz na dziesięć lat zestaw skrzyniopalet z plastiku, które dodatkowo podlegają pełnemu recyklingowi.