Kiedy warto postawić na krzesła barowe w kuchni?

Wystrój wnętrza wymarzonego domu czy mieszkania powinien odpowiadać nie tylko naszym preferencjom estetycznym, lecz również stylowi życia. Coraz więcej osób żyje w biegu, często robiąc kilka rzeczy jednocześnie. Tak w działaniu, jak i w przestrzeni, takie osoby cenią sobie efektywność. Doskonale wpisuje się w to wyposażenie mieszkania w wyspę kuchenną i wysokie krzesła barowe.

Czy wyspa kuchenna jest dla każdego?

Wyspy kuchenne wielu osobom kojarzą się z olbrzymią dodatkową przestrzenią do gotowania, rodem z wielkich domów w amerykańskich filmach. Jednak jest to też doskonałe rozwiązanie do oddzielenia części kuchennej od części wypoczynkowej w mieszkaniach z otwartymi kuchniami. Wtedy wyspa często jest wyższa, czasem zasłania część kuchennych blatów roboczych lub stanowi miejsce do spożywania posiłków.

Zaaranżowanie jadalni przy wyspie kuchennej wymaga zastosowania krzeseł barowych do kuchni. Stołki barowe do kuchni stają się coraz bardziej popularne i wcale nie muszą przypominać obrotowych krzeseł rodem z baru czy pubu. Mają jednak z nimi jedną wspólną cechę, pozwalają na wyjątkowo efektywne wykorzystanie przestrzeni.

Krzesło inne niż wszystkie?

Krzesła barowe do kuchni stają się coraz bardziej popularne, a co za tym idzie, producenci mają szeroką gamę produktów, które zaspokoją potrzeby nawet wybrednego klienta. Warto jednak wiedzieć, że oferta do domów to nie jedynie ascetyczne stołki barowe do kuchni, często z twardym siedziskiem. Producenci oferują nie tylko różnorodne, ale i wygodne meble tego typu, co ważne w większości mają one oparcie.

Bardzo popularne są tapicerowane krzesła barowe do kuchni. Nawet w minimalistycznym wydaniu dają one wrażenie przytulności, do tego są wygodne, choć mogą sprawiać nieco kłopotów przy czyszczeniu. Klienci mogą wybierać wśród tradycyjnie drewnianych krzeseł, krzeseł metalowych, z tapicerowanymi siedziskami obitymi skórą lub tkaniną, a nawet krzesłami w całości lub częściowo wykonanymi z plastiku.

Warto zadbać o wygodę

Wiele osób decydując się na wyspę kuchenną wyposażoną w krzesła barowe rezygnuje z klasycznej części jadalnej. Zwłaszcza w takiej sytuacji warto zadbać o to, by wybrane meble były wygodne. Krzesło barowe do kuchni powinno spełniać kilka warunków. Ważna jest jego wysokość, powinna być tak dopasowana do blatu, by pozostawiać około dwudziestu centymetrów przestrzeni pod blatem.

Dobre krzesło barowe do kuchni nie tylko będzie miało oparcie, ale przede wszystkim poprzeczkę na stopy. W przeciwnym razie nogi będą nam cierpły podczas dłuższego siedzenia. Kupując tego typu meble warto rozważyć zamówienie ich pod wymiar by idealnie pasowały do wymiarów wyspy kuchennej.