Jakie zabiegi medycyny estetycznej może zaoferować klinika dermatologiczna?

Rosnąca popularność medycyny estetycznej spowodowana jest nie tylko trendem dbania o swoją urodę, ale również powszechnością oraz bezpieczeństwem proponowanych zabiegów. Profesjonalna klinika dermatologiczna oferuje swoim klientom małoinwazyjne i dostosowane do ich potrzeb zabiegi, których efekty przejdą najśmielsze oczekiwania.

Jakie zabiegi wykonywane są najczęściej w klinice dermatologicznej?

Dawniej medycyna estetyczna kojarzyła się głównie z poważnymi zabiegami operacyjnymi, takimi jak powiększenie biustu, korekta nosa lub lifting. Współcześnie popularność zyskują małoinwazyjne zabiegi pielęgnacyjne, które są nie tylko bezpieczne dla pacjentów, ale gwarantują również naturalny efekt poprawy wyglądu.

Do najczęściej wykonywanych ingerencji o niskiej inwazyjności należą zabiegi:
-z użyciem botoksu, który doskonale wypełnia zmarszczki,
– przy pomocy kwasu hialuronowego, który jest najczęściej stosowany do wypełniania ust,
– mezoterapii, które poprawiają napięcie i sprężystość skóry,
– oraz z użyciem lasera, które mają szerokie spektrum zastosowania, od redukcji blizn i przebarwień, po ujędrnianie skóry.

Od czego zależy wybór zabiegów?

Wybór zabiegu zależy od wielu czynników oraz powinien uwzględniać zarówno oczekiwania klienta, jak i stan jego zdrowia. Aby przyniósł zakładane rezultaty i nie spowodował powikłań, decyzję o jego wyborze podejmuje klinika dermatologiczna. Dzięki temu ingerencja jest bezpieczna i dopasowana do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Warto podkreślić, że wiele zabiegów dedykowanych jest poszczególnym grupom wiekowym, np. młode pacjentki mogą skorzystać z delikatnych i małoinwazyjnych zabiegów, które nie tylko poprawią stan skóry, ale przede wszystkim będą miały działanie prewencyjne i spowolnią procesy starzenia się skóry. W przypadku dojrzałych osób poleca się zabiegi o silniejszym działaniu, dzięki czemu efekty widoczne są niemal natychmiast po ich wykonaniu.

Czy efekty zabiegów mogą być naturalne?

Powszechnie panuje pogląd, że skutki zabiegów medycyny estetycznej mogą być przerysowane i nie wyglądać naturalnie. Nic bardziej mylnego. Współczesna medycyna oferuje działania, które mają jedynie wspomóc naturalne procesy i spowolnić oznaki starzenia się. Dzięki temu uroda klientek jest jedynie utrzymana i podkreślona, a nie zniekształcona.

W przypadku zabiegów z użyciem botoksu oraz kwasu hialuronowego kluczowy jest umiar. Doświadczeni specjaliści zatrudnieni w klinice dermatologicznej dołożą wszelkich starań, aby efekt był naturalny i nie zburzył urody pacjentki, a jedynie poprawił ją i wyeksponował.

Większość pacjentów korzystających z medycyny estetycznej pragnie spowolnić upływ czasu i poprawić stan swojej cery, a nie zniekształcić swoją urodę. Indywidualnie dobrane zabiegi, jakie oferuje klinika dermatologiczna pomogą w uzyskaniu tego efektu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami Dermokliniki.