Gdzie sprawdzi się posadzka z żywicy poliuretanowej?

Gdzie sprawdzi się posadzka z żywicy poliuretanowej?

Żywica to materiał nie bez powodu coraz chętniej wykorzystywany w wykończeniu wnętrz. Jest trwały, odporny na wilgoć i zmiany temperatury, daje także ogromne możliwości, jeśli chodzi o stylizację. Jakie są zalety posadzek żywicznych? Gdzie podłoga z żywicy będzie dobrym pomysłem?

Żywica poliuretanowa we wnętrzach – jakie plusy?

Nie bez powodu posadzki z żywicy są coraz częściej wybieraną alternatywą dla paneli czy parkietu. Są znacznie trwalsze, a przy tym świetnie się prezentują.Do wyboru są żywica epoksydowa oraz Żywica poliuretanowa. Ta druga jest mocniejsza, odporna nie tylko na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne, ale również na kontakt z wodą oraz zmiany temperatury. Z tego względu nadaje się również do kuchni i łazienek, jak i na zewnątrz. Z kolei minimalistyczny wygląd i szeroka paleta kolorów sprawiają, że podłogi żywiczne doskonale pasują do każdego wnętrza – od klasycznego, przez skandynawskie, po loftowe czy nowoczesne.

W jakich pomieszczeniach stosować posadzki żywiczne?

Początkowo podłogi żywiczne stosowano głównie w pomieszczeniach użytku publicznego. Potem zaczęły pojawiać się również w holach czy garażach. Żywicę poliuretanową ze względu na wysoką odporność na temperaturę oraz wilgoć zaczęło kłaść również na balkonach, tarasach czy gankach.Obecnie gorącym trendem wnętrzarskim jest żywica poliuretanowa w mieszkaniach. Ta nadaje się do każdego pomieszczenia, od salonu i sypialni, po kuchnię i łazienkę. Tworząc gładką taflę, świetnie się prezentuje i optycznie powiększa pomieszczenie. Stanowi idealne tło dla stylowych mebli oraz wyjątkowych dekoracji.

Wykonawca podłogi żywicznej – jakość na pierwszym miejscu

Planując w domu posadzkę żywiczną, należy nie tylko zainwestować w wysokiej jakości materiał, który zagwarantuje podłodze trwałość, ale i w doświadczoną ekipę wykonawców. Wbrew pozorom kładzenie na podłodze żywicy poliuretanowej wymaga umiejętności i wprawy. Tafla powinna być gładka, jednolita, musi dobrze wypełnić wszelkiego rodzaju nierówności. Ważna jest również jej właściwa konserwacja. Wybierając wykonawcę, na pierwszym miejscu warto stawiać jakość oferowanych przez niego usług.