Domy parterowe – dlaczego warto je kupić?

Coraz większą popularnością cieszą się domy parterowe. Wszystko jest w nich zlokalizowane na jednym poziomie, dzięki czemu jest to świetne rozwiązanie zarówno dla młodych rodzin z dziećmi, singli, a także seniorów.

Chcesz poznać zalety takiego budownictwa? Wyjaśniamy je na przykładzie obiektów prefabrykowanych. W ten sposób powstaje połączenie funkcjonalności z ekologią i ekspresowym tempem realizacji inwestycji. Czytaj dalej i dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w domy parterowe z prefabrykatów.

Domy parterowe – dlaczego warto postawić na taką inwestycję?

Wbrew pozorom, domy parterowe świetnie sprawdzają się nie tylko u singli, którzy nie potrzebują dużej przestrzeni do życia albo seniorów, dla których brak schodów jest sporym udogodnieniem. To również świetne rozwiązanie przy znacznie większej liczbie domowników (na przykład dla rodzin z gromadką dzieci), a także dla osób z niepełnosprawnościami. Rozplanowanie całego życia na jednym poziomie likwiduje bariery architektoniczne, ułatwia funkcjonowanie i gwarantuje przestronność wnętrza.

Domy parterowe w technologii prefabrykowanej

Zalet domów parterowych jest jeszcze więcej, kiedy powstają one w technologii prefabrykowanej. Takie obiekty stawiane są przy minimalnym zaangażowaniu inwestora. Po stronie właściciela działki jest więc jedynie kwestia załatwienia najważniejszych formalności i wyboru projektu (można to zresztą zrobić w oparciu o gotowe schematy). Całą resztą zajmują się pracownicy WOLF Haus.

Domy z prefabrykatów powstają na linii produkcyjnej. W specjalnie przystosowanym środowisku, wręcz w laboratoryjnych warunkach, tworzone są drewniane, najważniejsze części konstrukcji obiektu (stropy, ściany i wiele, wiele więcej). Po ich wykonaniu (a zajmuje to zwykle około trzy miesiące) gotowe elementy są transportowane na działkę. Tam – przy zaangażowaniu doświadczonych montażystów i operatora dźwigu – są składane w jedną całość. Później wystarczy już tylko wyposażyć dom w niezbędne instalacje oraz zaaranżować go według własnej koncepcji i gotowe!

Domy prefabrykowane są solidnymi, trwałymi i bezpiecznymi konstrukcjami. Na dodatek panuje w nich przyjazny dla ludzkiego zdrowia mikroklimat, który zapewnia ponadczasowy materiał, jakim jest drewno. Z jednej strony taki obiekt „oddycha” i pleśń się w nim łatwo nie gromadzi, a z drugiej jest na tyle szczelny, że pozwala płacić domownikom niższe rachunki na przykład za prąd.

Zastanawiasz się nad inwestycją w domy parterowe i chcesz poznać więcej szczegółów, dotyczących tego typu zadań? W takim razie koniecznie zajrzyj na stronę https://wolfhaus.pl/domy-parterowe/. Znajdziesz tam również przykładowe projekty takich obiektów. Sprawdź!