Akumulator nimh czy zwykłe baterie – co wybrać?

Nie od dziś wiadomo, że wiele codziennie używanych urządzeń wymaga stosowania zewnętrznego zasilania z baterii. Jak się jednak okazuje, ostatnimi czasy coraz popularniejsze stało się używanie zamiast nich akumulatorów nimh. Warto więc dowiedzieć się, czym one są, a także czy faktycznie będą lepszy wyborem niż zwykłe baterie.

Charakterystyka baterii

Jeśli chce się zrozumieć to, czy warto używać akumulatora nimh zamiast baterii, trzeba się przede wszystkim dowiedzieć tego, jakie są cechy użytkowe tego drugiego rodzaju zasilania.Baterie są tanie, łatwo się je wymienia, a co więcej, dostać je można w każdym sklepie. Wiedzieć jednak trzeba to, że ich pojemność jest bardzo niska, więc często podlegają wymianie. Dodatkowo są jednorazowe, a więc nieprzyjazne środowisku.

Czym jest akumulator nimh?

Czym zatem jest taki Akumulator nimh? Jest to odmiana baterii, która może być wielokrotnie ładowana. Podstawą akumulatora nimh jest to, że przy użyciu odpowiedniej ładowarki można go rozładować i ładować, w cyklach liczących sobie setki, jak nie tysiące powtórzeń. Powoduje to, że jest to rozwiązanie bardzo wygodne, a także przyjazne środowisku. Dodatkowo na uwadze należy mieć to, że charakteryzuje się on rewelacyjną uniwersalnością. Można go spotkać w małych domowych urządzeniach, takich jak pilot do telewizora, lecz spokojnie może być stosowany także w wiertarkach czy też wkrętarkach.Czy takie akumulatory nimh mają jakieś wady? Przede wszystkim dowiedzieć się trzeba tego, że są one dość drogie i z całą pewnością będą o wiele większym wydatkiem niż baterie.